Kocour Vortex

SVOJÍ TVÁŘ SI ZACHOVEJ A OSTATNÍM POHLED DEJ, TĚM CO ZA MASKOU KRČEJ SE, NAVÍC LÁSKU MĚJ A KDOŽ POMOCI SI ŽÁDÁ, NASTAV RUKU, KDEPAK ZÁDA.

JAK SE DOŽÍT STO A VÍCE LET.

kurkuma

Obvykle se doporučuje zdravý životní styl a nerozčilovat se. Nejnovější výzkumy s tím nesouhlasí. Naopak doporučují dát zlosti průchod, netutlat jí v sobě. Podle vědců z amerického Harwardu, takové odreagování podstatně snižuje nebezpečí srdečního infarktu.  Ale to není zdaleka vše:


Další rada: Senioři, kteří se úspěšně dožili stovky i více let, vesměs doporučují časté ledové sprchy. Lékaři s tím v podstatě souhlasí. Ledová sprcha je nevelkým stresovým faktorem, který vybudí činnost býlích krvinek a zvýší se imunitní schopnost organizmu.

Za třetí: K dosažení vysokého věku vám údajně pomůže i sex. Orgasmus nejméně dvakrát týdně i ve věku kolem šedesátky a předpokládaná doba dožití se tak automaticky zvýší o osm let.

kurkuma koren

Čtvrtá rada: Z koření je na dlouhý věk údajně nejvhodnější kurkuma. Kurkumovník, botanicky kurkuma pravá (dlouhá) - Curcuma longa L je velmi stará kulturní rostlina, která pochází pravděpodobně z jihovýchodní Ásie. Dnes se nejvíce pěstuje v Indii, v Číně, na Jávě a na Filipínách. Do Evropy kurkumu dovážely velbloudí karavany mletou jako koření pod názvem indický šafrán. Z hlízovitého podzemního oddenku vyrážejí těsně pod povrchem půdy kořeny a směrem vzhůru rostou řapíkaté listy. Květy představuje klas složený z bledě žlutých kvítků. Oddenek kurkumy obsahuje žluté barvivo a velké množství silic. Na prášek rozemletá kurkuma je základní součástí směsi kari koření. Kurkuma krásně obarví polévky, rýži, máslo, sýry, tuky i hořčici na žádanou barvu. V lidovém léčitelství se uplatňuje jako prostředek k posílení zažívání, používá se při žaludečních a žlučníkových chorobách, zvyšuje tvorbu žluči a povzbuzuje chuť k jídlu. Kurkumový oddenek lze nastrouhat do čaje s medem a použít při prochlazení místo zázvoru.

kurkuma rostlina a kvet

Další cestou jak dosáhnout vysokého věku, je zpívat si. Ve sprše, doma, při procházce na lukách či lesem. Sníží se tak srdeční tep, tlak i stres. Výrazně prý pomáhá i pravidelný zpěv ve zboru.

A co ještě pomůže, aby se člověk dostal do kategorie seniorů stovkařů? Poslední rada je jen pro ženy. Těhotenství v pozdním věku prý výrazně pomáhá prodloužit život. Výzkumy prokázaly, že ženy, které rodí po čtyřicítce, mají proti ostatním ženám čtyřikrát větší šanci dožít se stovky nebo jí překročit. Pozdní těhotenství a hormonálníí změny, které se k němu vážou, ošálí organizmus a ten automaticky reaguje jako by byl daleko mladší.

19.05.2010 12:12 | Autor: časopis 100+1Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se